Gimnazjalisto !!!

TYLKO U NAS – NAUKA I STAŻ JEDNOCZEŚNIE

Trzy projekty prowadzone w tym samy czasie i sześć kierunków kształcenia objętych unijnym wsparciem. To efekt naszych intensywnych działań, dzięki którym uczniowie szybciej odnajdą się na rynku pracy i śmiało rozpoczną swoją karierę zawodową.

 Staż to fajna droga, by zapoznać się z realiami pracy w swoim zawodzie i poznać ją od zaplecza. – Karolina

 „STAŻE ZAWODOWE POCZĄTKIEM KARIERY w branży turystyczno-gastronomicznej” 

„STAŻE ZAWODOWE POCZĄTKIEM KARIERY dla technika ekonomisty i informatyka”

„STAŻE ZAWODOWE POCZĄTKIEM KARIERY dla technika logistyka i technika handlowca”

  

O niewątpliwych atutach naszych projektów pisaliśmy kilka tygodni wcześniej. Dziś możemy pochwalić się realizacją zamierzonych planów.

  Możemy nauczyć się wiele nowych rzeczy. Świetnym pomysłem jest kurs baristy. - Klaudia

Już 50 uczniów rozpoczęło swój pierwszy staż zawodowy. Zakłady pracy są tak różne, jak odmienne są kierunki kształcenia naszych uczniów. Młodzież nabywa doświadczenia pod okiem specjalistów, obserwując profesjonalizm swoich przełożonych. Uczy się od najlepszych na lokalnym rynku pracy. Starostwo Powiatowe w Poddębicach, Urząd Miejski w Poddębicach, Bank Spółdzielczy w Poddębicach, Hotel „Grand” w Łodzi, Hotel Operator w Uniejowie, Pierogarnia „Złote Jabłko” w Poddębicach to tylko kilka z wielu instytucji, które podjęły się z nami współpracy.

Nie musimy płacić za dodatkowe kursy, bo w szkole mamy je za darmo. – Beata

Jednym z ważniejszych zadań projektów jest prowadzenie zajęć przygotowujących do egzaminu zawodowego. Tutaj także jest szeroki wachlarz możliwości: „ Język obcy zawodowy - niemiecki ”, „Przygotowanie jednostki mieszkalnej”, „Obsługa gościa hotelowego”, „ Język obcy zawodowy - angielski ”, „Kadry i płace”,  „Analiza finansowa”, „Sieci komputerowe” „Gospodarka materiałowa”, „Transport i spedycja” i „Działalność handlowa”. Zajęcia odbywają się nawet w soboty, by uczestnictwo w nich nie było dla uczniów dodatkowym obciążeniem w tygodniu.

Rozpoczynamy płatny staż i zarabiamy pieniądze, by spełniać swoje marzenia. - Karolina

Bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszą kursy, dzięki którym uczniowie zyskują dodatkowe kwalifikacje i nabywają nowe umiejętności, które ułatwią im już w niedalekiej przyszłości funkcjonowanie na rynku pracy. Obecnie prowadzone są kursy: kelnerski I stopnia, baristy, gotowania, grafiki komputerowej.

 Jeśli ktoś chce nauczyć się jeszcze więcej, może wybrać kilka różnych kursów. – Klaudia

 Jesteśmy w trakcie prowadzenia postępowań dotyczących zakupu sprzętu elektronicznego. Już niedługo pojawią się w naszej szkole m.in. nowe laptopy, drukarki i projektory.

Cieszymy się, że po raz kolejny w efektywny sposób wykorzystujemy dofinansowanie unijne, z czego najbardziej korzystają nasi uczniowie, którzy w tak młodym wieku budują już swoje doświadczenie zawodowe.

Odsłony: 1525