Gimnazjalisto !!!

Brawo Ekonomiści

16 marca 2017 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbył się II Etap Piątego Łódzkiego Konkursu Wiedzy o Podatkach zorganizowanego przez Łódzki Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Do II etapu konkursu zakwalifikowali się uczniowie naszej szkoły z  technikum ekonomicznego: Angelika Kurcbuch (kl. II TE), Ewelina Palpuchowska, Magdalena Michalak (uczennice klasy III TE) oraz Katarzyna Kołodziejczyk i Dominik Ratajczyk (uczniowie klasy IV TE). Temat  przewodni tegorocznego Piątego Łódzkiego Konkursu Wiedzy o Podatkach brzmiał „Podatki samorządowe - definicja, klasyfikacja i rola”. Podczas II etapu konkursu pytania dotyczyły także wszystkich innych podatków oraz Ustawy o doradztwie podatkowym wraz z rozporządzeniami. Z pośród 80 zawodników do finału zakwalifikowało się troje naszych uczniów: Katarzyna Kołodziejczyk, Magdalena Michalak i Ewelina Palpuchowska. Następnie w wyniku eliminacji finałowych nasza uczennica Ewelina Palpuchowska została laureatką konkursu oraz zakwalifikowała się do ogólnopolskiego etapu konkursu, który już w kwietniu odbędzie się w Katowicach. Brawo, życzymy dalszych sukcesów. Nad stroną merytoryczną uczniów czuwały: mgr Krystyna Kruszyńska oraz mgr Magdalena Dzieran. Należy wspomnieć, że to nie pierwsze potyczki ekonomiczne, do których w tym roku szkolnym przystąpili uczniowie naszej szkoły. W styczniu 2017 r. uczniowie Ewelina Palpuchowska (klasa III TE), Katarzyna Kołodziejczyk, Paulina Pietrzak i Dominik Ratajczyk (uczniowie klasy IV TE) wzięli także udział w okręgowych eliminacjach XXX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, które odbyły się na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej. 

Odsłony: 1460