Gimnazjalisto !!!

Wiosenni Goście

Jak co roku wraz z nadejściem wiosny otworzyliśmy naszą szkołę dla uczniów klas III gimnazjum. Odwiedziło nas ponad 170 trzecioklasistów. Niektórzy przyjechali razem z wychowawcami lub rodzicami, co było dla nas szczególnie miłym gestem.

Gościliśmy dziś uczniów nie tylko z Powiatu Poddębickiego. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli gimnazjaliści z Wartkowic, Pęczniewa, Domaniewa, Dalikowa, Uniejowa, Poddębic, Świnic Warckich, Zadzimia i nawet z Łodzi oraz Warty.

Dla odwiedzających przygotowaliśmy wiele atrakcji:

- Coś na ząb, czyli kącik smakosza, w którym gimnazjaliści pod okiem przyszłych techników żywienia i usług gastronomicznych mogli przyrządzić dla siebie pysznego hamburgera a na deser skosztować owoców skąpanych w czekoladowej fontannie;

- Zawodowe warsztaty: Biuro rachunkowe dla ekonomistów, Turystyka i hotelarstwo w regionie dla techników hotelarstwa i turystyki wiejskiej, Czy możesz zostać logistykiem? dla logistyków oraz zGRAJ się z TI  dla informatyków;

- Salon urody „Totalna magia”, gdzie uczennice zasadniczej szkoły zawodowej kształcące się w zawodzie fryzjer wykonywały na życzenie usługi fryzjerskie;

- Wirtualne laboratorium fizyczne dla miłośników fizyki;

- Geograficzni Milionerzy dla lubiących podróże;

- English is fun, Deutsch ist einfach – quizy językowe dla poliglotów;

- Szkolny punkt doradztwa zawodowego dla jeszcze niezdecydowanych uczniów odkrywających swoje predyspozycje zawodowe;

- Strefa kibica: piłka nożna oraz tenis stołowy dla fanów sportu;

- Konkurs na najfajniejsze zdjęcie z Dnia Otwartego, w którym gimnazjaliści mogli wykazać się kreatywnością.

Całe przedsięwzięcie zostało oczywiście uwiecznione przez nasze szkolne fotografki.

Przygotowaniem i obsługą Kąciku smakosza i bezpłatnej degustacji zajęli się uczestnicy zajęć Kurs kelnerski I stopnia i Kurs gotowania, które realizowane są w ramach projektu „STAŻE ZAWODOWE POCZĄTKIEM KARIERY w branży turystyczno-gastronomicznej”. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Mamy nadzieję, że we wrześniu spotkamy się ze wszystkimi gimnazjalistami ponownie. 

 DSC9190

 DSC9200

 DSC9213

 DSC9221

Odsłony: 1517