Drodzy uczniowie !!!

MIŁEJ NAUKI !!!


Zimowa przerwa świąteczna

23 – 31 grudnia 2018 r.


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Podatkach

Ewelina Palpuchowska uczennica klasy III TE  w dniu 7 kwietnia 2017 r. reprezentowała naszą szkołę  i region  łódzki w ogólnopolskim Piątym Konkursie Wiedzy o Podatkach na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Tematem  przewodnim tegorocznego Piątego  Konkursu Wiedzy o Podatkach były „Podatki samorządowe - definicja, klasyfikacja i rola”, jednakże  pytania dotyczyły także wszystkich innych podatków oraz Ustawy o doradztwie podatkowym wraz  z rozporządzeniami.

Konkurs składał się z dwóch etapów – część ustnej i pisemnej. Część pisemna polegała na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru składającego się z 20 pytań. Do kolejnego etapu komisja zgodnie z regulaminem mogła zakwalifikować do 25 uczestników, którzy osiągnęli najwyższą liczbę punktów w realizacji testu.  Cześć ustna polegała na udzieleniu odpowiedzi na trzy wylosowane w zestawie pytania w czasie  5 minut.

Nasza uczennica znalazła się w gronie 20 finalistów, biorących udział w części ustnej Konkursu. W tym etapie udzielała odpowiedzi na pytania dotyczące: zwolnień w podatku od czynności cywilno -  prawnych, w jaki sposób zareklamowałaby kancelarię doradcy podatkowego oraz zmierzyła się z trudną sztuką argumentowania na pytanie: czy podatki dochodowe są sprawiedliwe?

Udział w tym Konkursie i awans do finału jest kolejnym sukcesem Eweliny. Gratulujemy oraz życzymy kolejnych osiągnięć.

Opiekunem merytorycznym uczennicy była mgr Magdalena Dzieran. Konkurs był także okazją do nabycia nowych doświadczeń i wymiany informacji, które mamy nadzieję, że w przyszłości zaowocują kolejnymi sukcesami. 

Odsłony: 1364