Drodzy uczniowie !!!

MIŁEJ NAUKI !!!


Zimowa przerwa świąteczna

23 – 31 grudnia 2018 r.


VI Dożynki Powiatu Poddębickiego

10 września 2017 r. świętowaliśmy VI Dożynki Powiatu Poddębickiego. Obchody dożynkowe rozpoczęła msza święta w kościele pw. Św. Katarzyny w Poddębicach, a tuż po niej barwny korowód dożynkowy przeszedł ulicami miasta na boisko naszej szkoły. W korowodzie dożynkowym udział wzięli m.in.: Starostwie dożynek, delegacje poszczególnych sołectw, organizacji oraz instytucji, władze Powiatu Poddębickiego, zaproszeni goście i mieszkańcy powiatu.

 DSC9776

Impreza składała się z wielu punktów: część obrzędowa, występy zespołów ludowych z regionu sieradzkiego, łowickiego i łęczyckiego, konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy a także koncert nauczycieli i absolwentów Szkoły Muzycznej I Stopnia w Uniejowie – oddział w Poddębicach.

 DSC9669

Nasza szkoła przygotowała stoisko promocyjne, na którym na odwiedzających czekało wiele atrakcji: m.in. degustacja przepysznego domowego ciasta w ponad 10 rodzajach, branżowego przysmaku i tradycyjnego chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Uczniowie kształcący się w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa profesjonalnie obsługiwali gości, m.in. dzięki umiejętnościom nabytym podczas zajęć i kursów odbytych w ramach projektu „STAŻE ZAWODOWE POCZĄTKIEM KARIERY w branży turystyczno-gastronomicznej”. Na stoisku promocyjnym dostępne były także ulotki informujące o działaniach podejmowanych przez szkołę w związku ze wszystkimi trzema realizowanymi projektami, które współfinansowane są ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dodatkową atrakcją dla odwiedzających nasze stoisko była specjalnie przygotowana na tę okazję fotościanka z namalowanym budynkiem naszej szkoły w tle.

 DSC9766

Dożynki są dla naszych uczniów doskonałą okazją do zapoznania się z kulturą regionu. Co roku uczestniczymy chętnie w tym wydarzeniu, starając się jednocześnie zaproponować coś od siebie. W tym roku był to branżowy przysmak sporządzony wg receptury naszych uczniów, którą to recepturą chętnie postanowiliśmy się podzielić z uczestnikami dożynek, rozdając zakładki z przepisem.

 

PRZEPIS DOSTĘPNY TUTAJ!

Odsłony: 1030