Drodzy uczniowie !!!

POMOC DLA OLKA

Włączmy się wszyscy w zbiórkę pieniędzy - szczegółyUwaga !
Indywidualne spotkania z rodzicami odbędą się 19 listopada w godz. 15:30-17:30 !!!

Światowy Dzień Walki z Otyłością

16 października 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z dietetykiem panią Agnieszką Kaszyńską-Kaczkan. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: I THT, I TTW, II TL, II TE, II TŻiUG. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z zasadami zdrowego żywienia i znaczeniem aktywnego trybu życia w zapobieganiu nadwadze i otyłości.

Jak podkreślała prelegentka badania WHO - Światowej Organizacji Zdrowia pokazują, iż w ciągu ostatnich 20 lat liczba otyłych dzieci w Polsce potroiła się. Niestety te alarmujące dane są przez nas bagatelizowane. Rosnący komfort życia sprawia, że nie musimy wstawać, aby przełączyć kanał telewizyjny. Po zakupy najczęściej jeździmy samochodem lub kupujemy przez Internet z dostawą do domu. Zbyt często sięgamy po słodycze, chipsy i napoje gazowane. Okazuje się, że takie podejście jest zgubne, czego skutkiem może być otyłość nabyta w młodości, z którą możemy się zmagać całe życie. Nadwaga i otyłość ma różne podłoża. Otyłość jest chorobą cywilizacyjną, to zwiększenie masy tkanki tłuszczowej w organizmie, które prowadzi do upośledzenia funkcjonowania narządów wewnętrznych. W rezultacie mogące prowadzić do wielu zachorowań. Otyłość to nie tylko efekt wizualny, ale przede wszystkim stan zdrowia. Dlatego, jak zaznaczyła pani dietetyk o właściwym żywieniu i aktywności fizycznej trzeba pamiętać codziennie.

Spotkanie z dietetykiem odbyło się w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Otyłością.

Odsłony: 1026