Drodzy uczniowie !!!

POMOC DLA OLKA

Włączmy się wszyscy w zbiórkę pieniędzy - szczegółyIndywidualne spotkania wychowawców klas z rodzicami odbędą się 10 grudnia 2018 r. (poniedziałek) w godz. 15.30 – 17.30. Nauczyciele/wychowawcy oczekują na Państwa w swoich klasopracowniach lub w pokoju nauczycielskim. Serdecznie zapraszamy!

Narodowe Święto Niepodległości 2017

10 listopada 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W uroczystości udział wzięli Starosta Poddębicki – p. Ryszard Rytter, p. Piotr Binder – Wicestarosta Poddębicki, Przewodnicząca Rady Powiatu Poddębickiego – p. Małgorzata Kuna, Burmistrz Poddębic - p. Piotr Sęczkowski, Przewodniczący Rady Miasta Poddębice – p. Paweł Gogulski, p. Bogdan Sroczyński – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Poddębickiego, p. Stanisław Katusza – Przewodniczący Komisji Wydziału Zdrowia, Pomocy Społecznej, Oświaty i Kultury Starostwa Powiatowego w Poddębicach, p. Dorota Kubiak - Zastępca Naczelnika Wydziału Zdrowia, Pomocy Społecznej, Oświaty i Kultury Starostwa Powiatowego w Poddębicach, p. Krzysztof Kotkowski – Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach, p. Wiesław Wydrzyński – w/z Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach p. Jacka Grzelakowskiego, p. Wiesława Beda – Prezes Poddębickiego Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także Radni Powiatu Poddębickiego, kombatanci reprezentujący Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Poddębicach, kierownicy jednostek organizacyjnych Starostwa Powiatowego w Poddębicach, emerytowani nauczyciele oraz pracodawcy współpracujący ze szkołą. DSC0272

Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Przybyłych gości powitała Dyrektor Szkoły – p. Emilia Błaszczyk, która wyraziła radość, że tak liczne grono gości pragnie po raz kolejny wspólnie ze społecznością ZSP w Poddębicach świętować obchody Dnia Niepodległości. W swym przemówieniu Pani Dyrektor podkreśliła także rolę miłości do ojczyzny oraz znaczenie słowa wolność w dzisiejszych czasach.    DSC0277

Uroczystość uświetnił montaż słowno – muzyczny pt. „Polsko – ty zawsze wiernych miałaś synów” przygotowany przez uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich Technikum w ZSP w Poddębicach. Wszyscy zebrani mogli wysłuchać wzruszające interpretacje wierszy i pieśni patriotycznych. Uczniom towarzyszyła Orkiestra Dęta OSP w Poddębicach. Uroczystość zakończono wspólnym odśpiewaniem Roty.  DSC0280

Następnie wszyscy goście udali się do internatu szkoły, gdzie mogli obejrzeć pomieszczenia zaadaptowane na pracownie hotelarskie wraz z łazienkami oraz recepcję. Wyposażenie nowych pracowni hotelarskich: m.in. meble, pościel, zostały zakupione w ramach projektu „STAŻE ZAWODOWE POCZĄTKIEM KARIERY w branży turystyczno-gastronomicznej”, który realizowany jest przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. DSC0286

Ponadto goście mogli podziwiać wyremontowane pokoje dla wychowanków oraz hol. Środki na ten cel przekazało Starostwo Powiatowe w Poddębicach. DSC0291

Pani Dyrektor Emilia Błaszczyk podziękowała wszystkim, którzy zaangażowali się w odnowienie części internatu, w tym Zarządowi Powiatu Poddębickiego z p. Starostą Ryszardem Rytterem na czele, p. Krzysztofowi Bekalarczykowi z Tubądzin Management Group Sp. z o.o. oraz pracownikom szkoły.

 DSC0307

  DSC0310

Odsłony: 1249