Drodzy uczniowie !!!

ZEBRANIE !!!


Indywidualne spotkania wychowawców klas z rodzicami
odbędą się 22 października 2018 r. (poniedziałek) w godz. 15.30 – 17.30.

Serdecznie zapraszamy!


Spektakl profilaktyczny "Stop cyberprzemocy"

SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY

„STOP CYBERPRZEMOCY”

 DSC0533„Stop cyberprzemocy” to tytuł spektaklu profilaktycznego, który odbył się 1 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach. Krótkie przedstawienie przygotowane przez uczniów naszej szkoły poruszało problematykę cyberprzemocy, zjawiska stanowiącego niemałe zagrożenie dla użytkowników Internetu i telefonów komórkowych. Celem spektaklu było uświadomienie młodzieży destrukcyjnego wpływ przemocy i zjawiska wykluczenia na psychikę młodego człowieka. Widzowie dowiedzieli się, że nikt w sieci nie jest anonimowy i obraźliwe wpisy, nawet z pozoru anonimowe takimi nie są. W spektaklu zwrócono uwagę na to, że uczniowie stosujący jakąkolwiek formę cyberprzemocy łamią prawo i podlegają karze zgodnie z zasadami kodeksu karnego.

 DSC0517Młodzi aktorzy przypomnieli także, że 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Aids. W tym roku przebiegał on pod znakiem czerwonej kokardki, która symbolizuje solidarność z osobami żyjącymi z HIV i AIDS.  

Odsłony: 714