Drodzy uczniowie !!!

POMOC DLA OLKA

Włączmy się wszyscy w zbiórkę pieniędzy - szczegółyIndywidualne spotkania wychowawców klas z rodzicami odbędą się 10 grudnia 2018 r. (poniedziałek) w godz. 15.30 – 17.30. Nauczyciele/wychowawcy oczekują na Państwa w swoich klasopracowniach lub w pokoju nauczycielskim. Serdecznie zapraszamy!

Ostatki 2018

Zapusty, podkoziołek, mięsopusty, wodzenie niedźwiedzia, śledzik czy ostatki. W różnych regionach naszego kraju ten ostatni dzień karnawału jest bardzo różnie i nazywany i obchodzony. Wszystkim jednak kojarzy się z zabawą przy suto zastawionym stole. Zatem zgodnie ze zwyczajem i w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych 13 lutego obchodziliśmy także ostatki. Młodzież w czasie krótkiej prezentacji poznała zwyczaje i tradycje karnawałowe na terenie naszego kraju. Następnie odbyła się degustacja ciast, pączków i faworków przygotowanych przez naszych uczniów. Zgodnie z tradycją było smacznie i wesoło. DSC1284 DSC1297 DSC1292

Odsłony: 853