Drodzy uczniowie !!!

ZEBRANIE !!!


Indywidualne spotkania wychowawców klas z rodzicami
odbędą się 22 października 2018 r. (poniedziałek) w godz. 15.30 – 17.30.

Serdecznie zapraszamy!


Warsztaty na Politechnice Łódzkiej - Czy piwo robi się z chmielu?

16 marca 2018 r. uczniowie klas I-III kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wzięli udział w warsztatach laboratoryjnych pt. „Czy piwo robi się chmielu?” zorganizowanych przez Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej.

Podczas zajęć, które poprowadziła Pani dr inż. Joanna Berłowska, nasi uczniowie zapoznali się z ideą produkcji piwa, mogli dotknąć i ocenić surowce oraz półprodukty, a także zaobserwować procesy biologiczne. Poznali odpowiedzi na nurtujące wszystkich pytania: skąd się bierze barwa piwa, czym różni się słód od jęczmienia, czy potrzebna jest waga do warzenia brzeczki, jakie zadania mają drożdże i dlaczego właśnie one „pracują” w browarze.

Warsztaty laboratoryjne odbyły się w ramach współpracy ZSP w Poddębicach z Wydziałem Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej, który patronuje nauce w naszej szkole w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.DSC 0136 CopyDSC 0146 CopyDSC 0089 CopyDSC 0090 CopyDSC 0101 CopyDSC 0105 Copy

Odsłony: 634