REKRUTACJA!


Nabór:Zapraszamy na nasz oficjalny fanpage


10. Rok z patronem – Janem Pawłem II

W dniu 6 kwietnia 2018 roku obchodziliśmy dziesiątą rocznicę nadania szkołom wchodzącym w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Jana Pawła II. Wielki Patron to wielkie wyzwanie i wielkie zadanie.Wspólnie z uczniami, rodzicami, pracownikami szkoły i wszystkimi jej przyjaciółmi tworzymy od kilku lat tradycję, budujemy nową historię, by kolejne pokolenia z dumą nosiły miano absolwentów tej szkoły. W czasie uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas Wicestarosta Powiatu Poddębickiego - pan Piotr Binder oraz Dziekan Dekanatu Poddębickiego - ksiądz kanonik Paweł Sudowski, którego droga kapłańska ściśle splotła się z pontyfikatem Papieża Polaka. W kilku słowach ksiądz kanonik przedstawił nam swoje wspomnienia związane z osobą naszego Patrona, zwracając szczególną uwagę na jego oddziaływanie na ludzi: „Pokazał nam nie tylko jak żyć, ale także jak się modlić, jak śpiewać, jak żartować. Kształtował nasze charaktery, wpływał na losy świata, a jednocześnie wydawał się bardzo bliski, przyjacielski. Na tym polega wielkość naszego Patrona, który zmienił świat, Polskę i nas samych”.

Podczas jubileuszowego spotkania pokazano fragmenty filmu przedstawiającego uroczystość sprzed 10 lat oraz złożono kwiaty pod popiersiem Jana Pawła II. Uczniowie przywołali najbardziej przez nich lubiane cytaty z utworów lub przemówień naszego patrona. Przypomnieli także, że papież wielokrotnie podkreślał swój patriotyzm i wskazywał, iż wolność jest wartością, która zobowiązuje: „Wypełnieniem przykazania miłości jest miłość Ojczyzny. Ojczyzna jest domem, którego trzeba bronić i o który trzeba dbać. Dlatego nie powinien człowiek wstydzić się wzruszenia, gdy mówi, czy czyta piękne utwory poświęcone Ojczyźnie. Bo miłości wstydzić się i wypierać nie wolno. Ona jest naszym dziedzictwem, naszym skarbem”.

Uroczystość przygotowali uczniowie kl. III TE i I THT natomiast prezentację „Karol Wojtyła Człowiek, który został Papieżem” wykonali uczniowie kl. III TI.

 DSC1993

 

 DSC1994

 DSC1995

 DSC1951

 DSC1952

 

Odsłony: 1747