Drodzy uczniowie !!!

POMOC DLA OLKA

Włączmy się wszyscy w zbiórkę pieniędzy - szczegółyIndywidualne spotkania wychowawców klas z rodzicami odbędą się 10 grudnia 2018 r. (poniedziałek) w godz. 15.30 – 17.30. Nauczyciele/wychowawcy oczekują na Państwa w swoich klasopracowniach lub w pokoju nauczycielskim. Serdecznie zapraszamy!

Z wizytą w CTI Politechniki Łódzkiej

11 maja 2018 r. uczniowie klasy pierwszej i drugiej technikum kształcącego w zawodzie technik informatyk zwiedzili Centrum Technologii Informatycznych (CTI) Politechniki Łódzkiej. Najpierw uczniowie udali się do profesjonalnej sali kinowej 3D mieszczącej ponad 100 osób, w której można prowadzić zdalne wykłady. Tam zostali zapoznani z ofertą edukacyjną Politechniki Łódzkiej.

Następnie obejrzeli serwerownię wraz z klastrem obliczeniowym umożliwiającym naukę programowania serwerów, wirtualizacji obliczeń czy też budowania zaawansowanych systemów informatycznych. Nasi informatycy zwiedzili także laboratoria informatyki przemysłowej, w których studenci uczą się, jak korzystać z najnowszych technologii w obszarze elektroniki przemysłowej i informatyki użytkowej. Ponadto duże zainteresowanie wśród naszych uczniów wzbudziły skonstruowane przez studentów kierunku Automatyka i Robotyka PŁ roboty wyglądające jak zautomatyzowane ludzkie postaci.

Największą atrakcją obiektu okazały się laboratoria multimedialne, w tym: Jaskinia 3D, w której nasi uczniowie mogli dzięki okularom stereoskopowym oraz manipulatorom poruszać się w wirtualnej przestrzeni. Jest ona wykorzystywana do różnych celów – można w niej tworzyć gry lub zajrzeć do wnętrza silnika samochodu.

Nasi uczniowie są zachwyceni niezwykłością centrum, które poprzez swą nowoczesność i innowacyjność zachęca do rozwijania pasji i studiowania na Politechnice Łódzkiej.

 

DSC 0098

DSC 0107

DSC 0135

DSC 0132

DSC 0126

DSC 0123

 

 

 

 

 

 

 

Odsłony: 978