Pilne !

Rekrutacja 2020
Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

1. Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

2. Terminy postępowania rekrutacyjnego 2020-2021

Czytam więc jestem, jestem więc czytam.

11 września 2016 r. świętowaliśmy V Dożynki Powiatu Poddębickiego. Obchody dożynkowe rozpoczęła msza święta w kościele pw. Św. Katarzyny w Poddębicach, a tuż po niej barwny korowód dożynkowy przeszedł ulicami miasta na boisko naszej szkoły.

W korowodzie dożynkowym udział wzięli m.in.: Starostwie dożynek, delegacje poszczególnych sołectw, organizacji oraz instytucji, władze Powiatu Poddębickiego, zaproszeni goście i mieszkańcy powiatu.

Impreza składała się z wielu punktów: część obrzędowa, występy zespołów ludowych z regionu sieradzkiego, łowickiego i opoczyńskiego, konkursy na najładniejszy wieniec dożynkowy a także koncert nauczycieli i absolwentów Szkoły Muzycznej I Stopnia w Uniejowie – oddział w Poddębicach.

Nasza szkoła przygotowała stoisko promocyjne, na którym na odwiedzających czekało wiele atrakcji: m.in. degustacja przepysznego domowego ciasta w prawie 20 rodzajach i zawodzianki na boczku. Wszyscy zebrani mogli podziwiać umiejętności uczniów naszej szkoły – uczniów Technikum kształcącego w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych, którzy przygotowali drink Mohito oraz profesjonalnie obsługiwali gości.

 DSC7812

Z uwagi na jeden z priorytetów niedawno rozpoczętego roku szkolnego (wzrost czytelnictwa) postanowiliśmy zachęcić mieszkańców powiatu do czytania książek. W tym celu przygotowaliśmy wyjątkowe zakładki do książek oraz rozdawaliśmy używane książki zgromadzone wcześniej przez naszych uczniów i nauczycieli.

Bardzo ważnym punktem tego dnia była zbiórka pieniędzy przeznaczonych na protezę nogi dla Pana Grzegorza Woźniaka, ojca naszego ucznia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się w akcję charytatywną.

 DSC7810

 DSC7713

Odsłony: 2185