REKRUTACJA!


Nabór:Zapraszamy na nasz oficjalny fanpage


XVIII Dzień Papieski

17 października 2018 r. społeczność naszej szkoły uczestniczyła w kolejnym Dniu Papieskim. W tym roku przypadła czterdziesta rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz sześćdziesiąta rocznica jego biskupiej konsekracji. W naszej szkole tak jak w całej Polsce XVIII Dzień Papieski obchodziliśmy pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Hasło to, to tytuł dramatu Karola Wojtyły z 1964 roku. Poprzez udział w tej uroczystości pragnęliśmy uczcić pamięć niezwykłego Człowieka w dziejach Polski i świata. Człowieka, którego życie i pontyfikat zmieniły losy wielu ludzi, a nawet narodów. Już dziś należy do grona świętych w niebie. To ogromny zaszczyt a zarazem zadanie do wykonania bycia uczniem i nauczycielem szkoły noszącej imię Jana Pawła II. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy I A: Jakub Sońda i Michał Groszek oraz kl. I TŻ+TL: Marcelina Jóźwiak, Weronika Kopczyńska, Oliwia Perek, Daria Ramięga, Sandra Nazarek, Dawid Marczak, Dawid Sochacki, Krystian Niewęgłowski. W trakcie uroczystości wolontariusze Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”: Bartłomiej Łukasik, Daniel Urbańczyk z kl. IV TE, Paulina Stawicka z kl. I TE kwestowali do puszek na stypendia dla młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin. Zebrane pieniądze zostały przekazane na konto Fundacji.

DSC00337

DSC00344

DSC00351

DSC00358

DSC00361

 

 

Odsłony: 843