Pilne !

Rekrutacja 2020
Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

1. Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

2. Terminy postępowania rekrutacyjnego 2020-2021

Spotkanie z pracownikiem w branży IT

19 października 2018 r. uczniowie klas II, III i IV, którzy kształcą się w zawodzie technik informatyk, wzięli udział w spotkaniu pt. „Rola języka angielskiego i ścieżki kariery w branży informatycznej. Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni”. Prowadzącym spotkanie był Arkadiusz Witczak, informatyk pracujący w firmie Mettler Toledo z siedzibą w Warszawie. Nasz gość mówił o trendach związanych z pracą informatyka, o wysokości wynagrodzeń na poszczególnych stanowiskach, a także o nieodzownej roli języka angielskiego w tym zawodzie. Ponadto motywował uczniów do nauki i udzielił cennych wskazówek dotyczących wyboru uczelni wyższych i dalszego rozwoju kariery informatyka. Prowadzący mówił również o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni oraz głównych zagrożeniach w sieci: cyberprzestępczości, zagrożeniach zdrowia psychicznego i fizycznego, cyberprzemocy, uzależnieniach od gier komputerowych i informacji, a także o przeciwdziałaniu tym zagrożeniom.

DSC 0308

 

Odsłony: 832