Pilne !

Rekrutacja 2020
Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

1. Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

2. Terminy postępowania rekrutacyjnego 2020-2021

Euroaktywacja - Eurostudia, Eurowolontariat, Europraca

22 października 2018 r. uczniowie klas maturalnych - IV TL+TŻiUG, IV THT oraz IV TE+TI wzięli udział w zajęciach pt. „Euroaktywacja”, które poprowadziła p. Agnieszka Urbaniak – pracownik Stowarzyszenia Instytutu Nowych Technologii w Łodzi (przedstawiciel Krajowego Biura Eurodesk w Polsce). Podczas spotkania zostały zaprezentowane różnorodne formy aktywności edukacyjnej, zawodowej i społecznej, które dla uczniów kończących wkrótce szkołę, stwarza członkowstwo naszego kraju w Unii Europejskiej.  

„Eurostudia” to pierwsza część spotkania, podczas której omówiono następujące zagadnienia:  rekrutacja, znajomość języka obcego, stypendia, praca dla studenta, koszty życia oraz formalności związane z pobytem w innym kraju.  

Następna część spotkania poświęcona była „Eurowolontariatowi”, czyli pracy społecznej za granicą. Uczniowie dowiedzieli się, że „Eurowolontariat” to sposób na zdobycie nowych umiejętności, zawarcie ciekawych znajomości, sprawdzenie się w trudnych sytuacjach, podszlifowanie języka obcego. Prelegentka podkreślała, że doświadczenia zdobyte w czasie wolontariatu procentują w przyszłości, a także bywają atutem przy rekrutacji na studia czy ubieganiu się o pracę. „Eurowolontariat” to również jeden ze sposobów wykorzystania tzw. „gap year” – przerwy przed, w trakcie lub po skończeniu studiów.  

W ostatniej części spotkania omówiono tematykę związaną z zatrudnieniem w Unii Europejskiej. Prowadząca wskazywała na co należy zwrócić uwagę przed wyjazdem do pracy w UE, jak się przygotować oraz co zrobić, by uniknąć niebezpieczeństw pracując w  innym unijnym kraju. 

DSC00398

DSC00394

DSC00393

Odsłony: 727