Drodzy uczniowie !!!

POMOC DLA OLKA

Włączmy się wszyscy w zbiórkę pieniędzy - szczegółyIndywidualne spotkania wychowawców klas z rodzicami odbędą się 10 grudnia 2018 r. (poniedziałek) w godz. 15.30 – 17.30. Nauczyciele/wychowawcy oczekują na Państwa w swoich klasopracowniach lub w pokoju nauczycielskim. Serdecznie zapraszamy!

XXXII OLIMPIADA WIEDZY EKONOMICZNEJ

7 listopada 2018 r. odbyły się Zawody I stopnia (szkolne) XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. W olimpiadzie wzięło udział 10 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach. Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne od 1987 r. jako zadanie zlecone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem olimpiady jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Przyjęta formuła olimpiady ma na celu zarówno sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej, jak i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia. Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmi „Gospodarka światowa – wolny handel czy protekcjonizm”.

Zawody szkolne  miały charakter pisemny i składały się z trzech elementów: jednego pytania o charakterze ogólnym nawiązującego do hasła przewodniego olimpiady, zadania z podstaw ekonomii oraz 30 pytań testowych.

Najlepsze wyniki w etapie szkolnym XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej uzyskali: Pastuszka Joanna, Kurcbuch Angelika oraz Kulczycki Marcin (wszyscy z kl. IV TE).     

Opiekunami uczestników olimpiady były: p. Krystyna Kruszyńska K, p. Magdalena Dzieran i p. Bożena Kołodziejek.

Wszystkim uczestnikom olimpiady życzymy zakwalifikowania się do II etapu na szczeblu regionalnym.

 

Odsłony: 120