Pilne !

Wielki sukces naszej szkoły!
Poznaliśmy wyniki XXII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020.
Technikum im. Jana Pawła II znalazło się na 18 miejscu w województwie łódzkim.


Zebrania indywidualne z rodzicami:
21.10.2019r., 18.11.2019r., 24.02.2020r., 23.03.2020r., 27.04.2020r., 25.05.2020r.
w godz. 15:30 - 17:30

XXXII OLIMPIADA WIEDZY EKONOMICZNEJ

7 listopada 2018 r. odbyły się Zawody I stopnia (szkolne) XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. W olimpiadzie wzięło udział 10 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach. Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne od 1987 r. jako zadanie zlecone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem olimpiady jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Przyjęta formuła olimpiady ma na celu zarówno sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej, jak i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia. Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmi „Gospodarka światowa – wolny handel czy protekcjonizm”.

Zawody szkolne  miały charakter pisemny i składały się z trzech elementów: jednego pytania o charakterze ogólnym nawiązującego do hasła przewodniego olimpiady, zadania z podstaw ekonomii oraz 30 pytań testowych.

Najlepsze wyniki w etapie szkolnym XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej uzyskali: Pastuszka Joanna, Kurcbuch Angelika oraz Kulczycki Marcin (wszyscy z kl. IV TE).     

Opiekunami uczestników olimpiady były: p. Krystyna Kruszyńska K, p. Magdalena Dzieran i p. Bożena Kołodziejek.

Wszystkim uczestnikom olimpiady życzymy zakwalifikowania się do II etapu na szczeblu regionalnym.

 

Odsłony: 829