Pilne !

Rekrutacja 2020
Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

1. Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

2. Terminy postępowania rekrutacyjnego 2020-2021

„Wiosna, ach to Ty…” - Dzień Otwarty w ZSP w Poddębicach

Dzień jak co dzień ale nie u nas. 21 marca jak zwykle przyszła wiosna, a wraz z nią zawitały do naszej szkoły tłumy gości.Prawie 400 uczniów klas VIII szkoły podstawowej i III klas gimnazjum odpowiedziało na nasze zaproszenie na Dzień Otwarty. Goście przyjechali do nas z powiatu poddębickiego oraz powiatów ościennych.

DSC01398

DSC01413 Najważniejszą atrakcją przygotowaną dla uczniów były prezentacje poszczególnych zawodów w technikum oraz wybranych zawodów branżowej szkoły I stopnia. Prezentacje składały się m.in.: z minilekcji otwartych (technik ekonomista), scenek pokazujących pracę w zawodach, krótkich filmów (technik logistyk) i konkursów. Ponadto w pracowni języków obcych podczas quizów goście mogli wykazać się znajomością zabytków europejskich, za co czekały na nich drobne słodkie upominki.

20190321 093518

20190321 104814

Uczniowie z branżowej szkoły otworzyli specjalnie na tę okazję minisalon fryzjerski i fotograficzny „Totalna magia”. Przyszłe fryzjerki układały efektowne fryzury a pasjonaci fotografii uwieczniali dzieła koleżanek.

DSC01324

DSC01350

Dla wszystkich gości uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych przygotowali różnorodny poczęstunek: wytrawne muffiny, gofry z bitą śmietaną i owocami, sernik z galaretką, roladę szpinakową z suszonymi pomidorami oraz świeżo wyciskany sok z jabłek i marchwi.

DSC01388

Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się II Międzyszkolne Mistrzostwa E-Sportowe CS:GO. Swój udział zgłosiło 9 drużyn 5-osobowych: z Gimnazjum w Uniejowie, ze Szkoły Podstawowej w Poddębicach, z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Poddębicach i z naszej szkoły.

csgo1

csgo2

Nad sprawnym przebiegiem czuwali uczniowie kształcący się w zawodzie technik informatyk.

DSC01355

Dodatkową niespodzianką dla naszych gości był spektakl profilaktyczny pt. „Ostatni przystanek” poruszający tematykę uzależnień przygotowany przez uczniów kształcących się w zawodach technik turystyki wiejskiej i technik hotelarstwa. Każdego roku Dzień Otwarty Szkoły łączymy z Dniem Sportu. Dlatego nasi goście mieli możliwość wzięcia udziału w Turnieju Tenisa Stołowego.Wśród chłopców dużym zainteresowaniem cieszył się planowany zawód – technik elektryk. Odwiedzający naszą szkołę mogli także zwiedzić budynek internatu, którego niewątpliwym atutem są odnowione i nowocześnie wyposażone pokoje. Ogromnie cieszymy się z tak dużego zainteresowania naszą szkołą.  Mamy nadzieję, że udało nam się zachęcić odwiedzających nas uczniów do nauki w naszej szkole

Odsłony: 867