Pilne !

Rekrutacja 2020
Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

1. Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

2. Terminy postępowania rekrutacyjnego 2020-2021

„Wartości europejskie zapisane w gwiazdach”

„Wartości europejskie zapisane w gwiazdach” to tytuł zajęć, w jakich 28 marca 2019 r. wzięli udział uczniowie klas III TE+THT, III TL, III TI i II TI. Warsztaty poprowadziła p. Agnieszka Urbaniak – pracownik Stowarzyszenia Instytutu Nowych Technologii w Łodzi (przedstawiciel Krajowego Biura Eurodesk w Polsce). W pierwszej części spotkania zostały omówione następujące zagadnienia: Unia Europejska – czym jest i jakie są jej cele, najważniejsze wartości zapisane w Traktacie o Unii Europejskiej, instytucje UE i ich funkcje, wpływ Unii na codzienne życie jej mieszkańców.

DSC01434

Kolejna cześć spotkania poświęcona została Parlamentowi Europejskiemu – uczniowie pracując w grupach i wykonując zadania praktyczne wspólnie z prowadzącą omówili strukturę, uprawnienia i rolę tej jedynej powszechnie wybieranej unijnej instytucji. Na zakończenie warsztatów wszyscy uczestnicy wzięli udział w interaktywnym quizie, podczas którego uczniowie korzystając z platformy internetowej Kahoot i telefonów komórkowych, udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące zagadnień omawianych na zajęciach. Na tych, którzy najszybciej i najtrafniej odpowiadali na pytania, czekały drobne upominki. 

Przeprowadzone warsztaty miały na celu nie tylko przybliżyć uczniom zasady działania Unii Europejskiej, ale także zachęcić ich do udziału w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jako pełnoletni obywatele jednego z państw członkowskich UE będę oni mogli po raz pierwszy wybierać swoich przedstawicieli w Parlamencie Europejskim.  

DSC01440

DSC01442

DSC01488

DSC01489

DSC01503

DSC01508

DSC01514

DSC01516

Odsłony: 645