Drodzy uczniowie!

UWAGA!
Informujemy, że od dnia 8.04.2019r. (Poniedziałek) trwa akcja protestacyjna - do odwołania (Strajk).
W szkole nie odbywają się planowe zajęcia dydaktyczne. Dyrektor natomiast zapewni opiekę młodzieży przebywającej na terenie szkoły.
Zapraszamy na nasz oficjalny fanpage
Strajk jest kontynuowany.

Informacja: Na naszej stronie internetowej i fanpage'u poinformujemy wszystkich
o zawieszeniu lub zakończeniu akcji strajkowej w naszej szkole !

Logistycy i ekonomiści na UŁ

4 kwietnia 2019 r. po raz kolejny gościliśmy na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Uczniowie klas III i IV kształcący się w zawodzie technik ekonomista wzięli udział w zajęciach poprowadzonych przez dra hab. Jarosława Ropęgę oraz mgr Barbarę Kruczek. Tematem spotkania były prawne i organizacyjne aspekty podejmowania działalności gospodarczej. Szczególnie zwrócono uwagę na różnorodne formy opodatkowania działalności. Prowadzący zajęcia podkreślali także konieczność ciągłego monitorowania zmian w prawie podatkowym, jednocześnie zachęcając naszych uczniów do pracy w biurze rachunkowości lub kancelarii podatkowej.

W tym samym czasie uczniowie klas I-III kształcący się w zawodzie technik logistyk uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Studenckie Koło Naukowe Uni-Logistic. Na warsztatach mówiono o formułach handlowych Incoterms 2010 i ich zastosowaniu. Uczniowie byli bardzo zadowoleni, ponieważ zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie.

Zajęcia odbyły się w ramach patronatu Wydziału Zarządzania UŁ nad nauką w naszej szkole w zawodach: technik ekonomista i technik logistyk.

IMG 8484

IMG 8494 IMG 8512

 

Odsłony: 271