Pilne !

Rekrutacja 2020
Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

1. Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

2. Terminy postępowania rekrutacyjnego 2020-2021

Salon Maturzystów

 23 września 2019 roku nasi maturzyści wybrali się do Salonu Maturzystów, który w tym roku miał miejsce w Centrum Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

salon31

Uczniowie wzięli udział w spotkaniu poprowadzonym przez p. Annę Finkstein – pracownika Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi -  nt. ustnego i pisemnego egzaminu maturalnego z języka polskiego. Podczas krótkiego wykładu p. Finkstein omówiła procedury egzaminów i przedstawiła wnioski z analizy wyników poprzedniej sesji maturalnej. Zwróciła szczególną uwagę na konieczność czytania lektur obowiązkowych, zwłaszcza tych, które należy znać w całości. Przedstawiła także błędy najczęściej pojawiające się w pracach ubiegłorocznych maturzystów i zaznaczyła niepokojący spadek wyników egzaminu z języka polskiego spowodowany nieczytaniem przez uczniów wskazanych w podstawie programowej tekstów.

salon2

Po spotkaniu nasi maturzyści udali się do stosik reklamowych rozmaitych szkół wyższych, na których prezentowano ofertę edukacyjną i warunki rekrutacji na studia. Uczniowie zebrali intersujące ich materiały promocyjne oraz arkusze egzaminacyjne z poprzedniej sesji rozdawane przez OKE w Łodzi.

 salon1

Odsłony: 427