Oferta edukacyjna 2020/2021 (na skróty)

ZAPLANUJ SWOJĄ ŚCIEŻKĘ ZAWODOWĄ

Technikum
Branżowa Szkoła I Stopnia
  • blacharz samochodowy, stolarz, cukiernik, murarz-tynkarz mechanik-monter maszyn i urządzeń lakiernik samochodowy, kucharz, elektromechanik elektryk, fotograf
    monter sieci i instalacji sanitarnych
    mechanik pojazdów samochodowych, fryzjer
  • i inne (kliknij - zobacz wszystkie)
Najbliższy termin rekrutacji

Internat przy ZSP w Poddębicach

Dzień Papieski

16 października 2019 roku obchodzono w naszej szkole XIX Dzień Papieski. Obchodząc ten dzień chcemy uczcić pamięć Jana Pawła II- człowieka, którego życie i pontyfikat zmieniły losy całego świata.

XIX Dniu Papieskiemu towarzyszyło hasło “Wstańcie, chodźmy!”, będące tytułem książki napisanej przez Jana Pawła II w 2002 r.

DSC 0586

 Jan Paweł II podejmuje w niej rozważania nad swoim powołaniem i odwołuje się do miejsc, osób i zadań związanych z posługą biskupią.  W ten sposób Ojciec Święty chciał zachęcić wówczas wszystkich do tego, aby obudzeni i zmobilizowani weszli w nowe, trzecie tysiąclecie chrześcijaństwa.

DSC 0591

XIX Dzień Papieski jest też wspomnieniem pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny w 1979 roku, której rocznica przypada w tym roku. Papież Polak apelował wtedy do rodaków, by byli mocni w swojej wierze oraz, że nie da się zrozumieć człowieka i polskiej historii bez Chrystusa.

W tym dniu wolontariusze Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” kwestowali do puszek na stypendia dla młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.

Odsłony: 348