Oferta edukacyjna 2020/2021 (na skróty)

ZAPLANUJ SWOJĄ ŚCIEŻKĘ ZAWODOWĄ

Technikum
Branżowa Szkoła I Stopnia
  • blacharz samochodowy, stolarz, cukiernik, murarz-tynkarz mechanik-monter maszyn i urządzeń lakiernik samochodowy, kucharz, elektromechanik elektryk, fotograf
    monter sieci i instalacji sanitarnych
    mechanik pojazdów samochodowych, fryzjer
  • i inne (kliknij - zobacz wszystkie)
Najbliższy termin rekrutacji

Internat przy ZSP w Poddębicach

Euroaktywacja – Moje papiery do kariery

 

28 października 2019 r. uczniowie klas maturalnych IV TE+TI, IV TL oraz IV THT+TTW+TŻiUG wzięli udział w zajęciach pt. „Euroaktywacja – Moje papiery do kariery”, które poprowadziła p. Agnieszka Urbaniak – pracownik Stowarzyszenia Instytutu Nowych Technologii w Łodzi (przedstawiciel Krajowego Biura Eurodesk w Polsce). Podczas spotkania zostały zaprezentowane różnorodne formy aktywności edukacyjnej, zawodowej i społecznej, które dla uczniów kończących wkrótce szkołę, stwarza członkowstwo naszego kraju w Unii Europejskiej.

20191028 101024 Copy

„Eurostudia” to pierwsza część spotkania, podczas której omówiono następujące zagadnienia:  rekrutacja, znajomość języka obcego, stypendia, praca dla studenta, koszty życia oraz formalności związane z pobytem w innym kraju.

Następna część spotkania poświęcona była „Eurowolontariatowi”, czyli pracy społecznej za granicą, która uczniom daje możliwość na zdobycie nowych umiejętności, zawarcie ciekawych znajomości, sprawdzenie się w trudnych sytuacjach, podszlifowanie języka obcego.

20191028 101036 Copy

„Moje papiery do kariery” to ostatnia część spotkania, w trakcie której omówiono tematykę związaną z zatrudnieniem w Unii Europejskiej. Prowadząca wskazywała m.in. na co należy zwrócić uwagę przed wyjazdem do pracy w UE, jak się przygotować oraz co zrobić, by uniknąć niebezpieczeństw pracując w  innym unijnym kraju. W tej części spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się o dokumentach składających się na portfolio Europassa. Uczniowie uzyskali informacje, jak należy je wypełniać oraz dlaczego warto z nich korzystać przy ocenie i prezentowaniu swoich umiejętności i kwalifikacji potencjalnym pracodawcom.  

Odsłony: 372