Przekazanie sztandaru PZK RP i BWP

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach od wielu lat współpracuje z Poddębickim Kołem Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Efektem tej działalności było odznaczenie sztandaru szkoły przyznane w 2016 r. W tym roku spotkał naszą szkołę kolejny zaszczyt: Poddębickie Koło Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych podjęło decyzję o przekazaniu naszej społeczności swojego sztandaru. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach od wielu lat współpracuje z Poddębickim Kołem Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Efektem tej działalności było odznaczenie sztandaru szkoły przyznane w 2016 r. W tym roku spotkał naszą szkołę kolejny zaszczyt: Poddębickie Koło Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych podjęło decyzję o przekazaniu naszej społeczności swojego sztandaru.

Ojczyzna jest to pojęcie, które nie istnieje dla na samych. Pojęcie to uzewnętrznia nam niejako nasz sztandar. Honor jest drugim hasłem żołnierskim, a poczucie honoru jest właśnie tym, co żołnierzowi pozostaje wyłącznie dla niego.

Marszałek Józef Piłsudski

Uroczystość odbyła się 10 listopada 2021 r. Przekazania sztandaru dokonał Prezes Poddębickiego Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych - porucznik Henryk Lewicki.

Równie podniosłą chwilą było wręczenie odznaczeń. Prezes Zarządu Okręgowego w Sieradzu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych – pan Przemysław Wieczorek uhonorował cztery osoby. Krzyż Zwycięstwa 1945 otrzymali: porucznik Henryk Lewicki i podporucznik Edward Traczyk, a Krzyż za zasługi dla Związku: pani Elżbieta Kamińska i pan Wieńczysław Kaźmierczak (niestety, nieobecny na spotkaniu).

W uroczystości zorganizowanej zgodnie z covidowymi przepisami uczestniczyli tylko przedstawiciele klas, a pozostali uczniowie w salach lekcyjnych odśpiewali hymn, biorąc w ten sposób udział w ogólnopolskiej akcji Szkoła do Hymnu. Starostwo Poddębickie reprezentowała pani Dorota Kubiak – Zastępca Naczelnika Wydziału Zdrowia, Pomocy Społecznej, Oświaty, Kultury i Sportu. Podczas uroczystości szkolna orkiestra zagrała Mazurka Dąbrowskiego oraz Rotę, a uczniowie zaprezentowali program słowno-muzyczny złożony z patriotycznych tekstów.
Sztandar Poddębickiego Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych będzie umieszczony w specjalnej gablocie i powieszony na honorowym miejscu obok sztandaru szkoły.

przekazanie sztandaru pismo

DSC 0915

DSC 0928

DSC 0939

DSC 0966

DSC 0972

DSC 0982

DSC 1013

DSC 1015

DSC 1028

DSC 1101

 

 

Odsłony: 789

Nawigacja

Zaloguj się

Skontaktuj się

Formularz kontaktowy