Drodzy uczniowie !!!

POMOC DLA OLKA

Włączmy się wszyscy w zbiórkę pieniędzy - szczegółyIndywidualne spotkania wychowawców klas z rodzicami odbędą się 10 grudnia 2018 r. (poniedziałek) w godz. 15.30 – 17.30. Nauczyciele/wychowawcy oczekują na Państwa w swoich klasopracowniach lub w pokoju nauczycielskim. Serdecznie zapraszamy!

W dniach 20-22 września 2016 r. uczniowie ZSP w Poddębicach zwiedzili „Muzeum na kółkach”, czyli podróżującą po Polsce wystawę edukacyjną przedstawiającą historię i kulturę Żydów polskich.

Celem projektu jest szerzenie wiedzy o niemal 1000-letnim współistnieniu kultury polskiej i żydowskiej, a także wspieranie lokalnych inicjatyw dotyczących dialogu polsko-żydowskiego i ochrony dziedzictwa żydowskiego.

 DSC7936

Zwiedzając pawilon „Muzeum na kółkach” uczniowie mogli zapoznać się z historią społeczności żydowskiej, która w okresie międzywojennym licznie zamieszkiwała na terenie Poddębic.

 DSC7938

W Poddębickim Domu Kultury i Sportu uczniowie zwiedzili także wystawę pt. „Z narażeniem życia – Polacy ratujący Żydów podczas zagłady”.

 DSC7941

 DSC7945

Odsłony: 1845