Drodzy uczniowie !!!

POMOC DLA OLKA

Włączmy się wszyscy w zbiórkę pieniędzy - szczegółyIndywidualne spotkania wychowawców klas z rodzicami odbędą się 10 grudnia 2018 r. (poniedziałek) w godz. 15.30 – 17.30. Nauczyciele/wychowawcy oczekują na Państwa w swoich klasopracowniach lub w pokoju nauczycielskim. Serdecznie zapraszamy!

21 września 2016 r. uczniowie klas I, II i IV Technikum im. Jana Pawła II w Poddębicach uczestniczyli w spotkaniu autorskim.

Naszym gościem była Pani Maria Duszka - poetka, dziennikarka, animatorka kultury i bibliotekarka mieszkająca w Sieradzu. Artystka wydała dotychczas osiem tomików wierszy, m.in.: „Poezja przypadków”, „Zupełnieszczęśliwa marionetka”, „Może się przyśnisz”,  „Freienwill”. Jej utwory zostały przełożone na język angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, serbski i szwedzki. Swoją miłością do poezji wciąż zaraża ludzi wrażliwych na świat i na piękno języka. Jest założycielką i opiekunką działającego w Sieradzu Koła Literackiego „Anima”, do którego wciąż trafiają nowi artyści.

 DSC7928

Podczas spotkania poetka zaprezentowała swoje wiersze głównie z najnowszego tomiku pt. „Freienwill”. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań a Pani Maria Duszka chętnie udzielała odpowiedzi. Poetka z wrodzoną sobie skromnością opowiadała o swoim życiu, o sukcesach, o ukochanym rodzinnym Małyniu oraz o literackich inspiracjach, okraszając wszystko zabawnymi anegdotami. Uczniowie dowiedzieli się np. że dla poetki nawet zmywanie naczyń może okazać się niezwykle twórczym zajęciem i zaowocować nowym utworem. Liryczny wymiar spotkania został wzmocniony dzięki niepowtarzalnej oprawie muzycznej. Sączące się z głośnika kompozycje Zbigniewa Paprockiego – znakomitego sieradzkiego barda - wprawiły wszystkich w magiczny nastrój. Ballady do wierszy Władysława Broniewskiego, Michała Głaszczki oraz melodyjne piosenki własnego autorstwa wywoływały zadumę. Uczestnicy dziękując poetce za spotkanie chwalili ją za zwięzły język, dowcip słowny, trafność spostrzeżeń.

Odsłony: 1606